Note: You are using Internet Explorer 11, which may have display errors, we recommend using a browser such as Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge or Safari

späť

Sto sa aj tento rok môže radiť medzi globálnych lídrov trhu ETICS

Teší náš, že túto pozíciu potvrdil posledný rebríček pre rok 2020, pripravený na HBM Unternehmerschule Univerzity St. Gallen v spolupráci s nemeckým týždenníkom "Wirtschaftswoche" ako mediálnym partnerom.

Tím švajčiarskej univerzity si dal opäť v spolupráci s týždenníkom Wirtschaftswoche za cieľ spracovať prehľad stredne veľkých nemeckých, rakúskych a švajčiarskych firiem, ktoré by si mohli vo svojom odbore podnikania nárokovať označenie "global market leader". Spoločnosti museli mať vo svojom segmente najvyšší alebo druhý najvyšší podiel na trhu, ich ročný obrat musel byť najmenej 50 miliónov EUR a aspoň polovica musela byť vytvorená v zahraničí. Súčasne museli byť aktívne aspoň na troch kontinentoch.

Spoločnosť Sto SE & Co. KGaA spĺňa všetky tieto kritériá v obore "vonkajšie fasádne zatepľovacie systémy". V roku 2018 mala firma celosvetový celkový ročný obrat okolo 1 332 miliónov EUR. Okrem oblasti zatepľovacích systémov ponúka tiež vysoko kvalitné fasádne prvky, omietky a nátery pre fasády a interiéry, akustické systémy, podlahové nátery a výrobky pre sanácie betónu.