Na zateplenie nie je dôvod vyčkávať

Dnešná situácia na trhu s energiami je hrozná a len nenapraviteľný optimista dúfa, že ceny elektriny, zemného plynu, uhlia či iných zdrojov energie budú nižšie. Najmä v zimnom obdobní si uvedomujeme, koľko nás stojí vykurovanie a teplo domova. Ako sa dostať z tohto kolotoča von? Ako s každým novým zdražením viac ušetriť? Jednou z odpovedí na tieto otázky je zateplenie domu a jeho revitalizácia podľa požiadaviek energetického auditu.

Systémy pre zateplenie sú dnes vo vyspelej Európe samozrejmosťou, no napriek tomu sa o nich často publikuje mnoho účelových neprávd a tvrdení, čo vychádza z komerčnej snahy riešiť úspory inou formou, ako je kvalitné a certifikované zateplenie. Celý rad stavebných firiem v snahe o maximalizáciu zákaziek a zisku podceňuje záväzné technologické postupy, ktoré výrobca zatepľovacieho systému vydáva. Defekty a deštrukcie zatepľovacích systémov sú v drvivej väčšine spôsobné nedodržaním skladby a záväzných technologických postupov.

Zateplenie domu predstavuje jednu z najefektívnejších ciest dosiahnutia výrazných úspor tepelnej energie. Vonkajšie tepelno-izolačné kontaktné systémy označované anglickou skratkou ETICS sú najrozšírenejšie nie len na Slovensku, ale aj v celej Európe. Zateplenie domu je pomerne veľkou investíciou. Niektorí vlastníci nehnuteľností sa však bohužiaľ stále domnievajú, že investícia do zateplenia budovy je zbytočná. Iný zastávajú, ďalší, žiaľbohu tiež rozšírený názor, že zateplenie si šikovný kutil môže realizovať sám a pri nákupe je možné kombinovať jednotlivé komponenty od viacerých výrobcov. Pravdou je však opak. Rovnako ako pri motore automobilu ťažko môžeme použiť diely z rôznych značiek, amatérky ich kombinovať a očakávať vynikajúci výkon, tak i pre zateplenie je potrebné nakúpiť ucelený systém od jedného výrobcu a dodržiavať správne postupy pri realizácií zateplenia.

STOMIX bol prvým výrobcom zateplovacích systémov, v Českej a Slovenskej republike, ktorý je držiteľom technického schválenia ETA, čo umožňuje spolu s ostatnými dokumentmi používať označenie CE.

Pre zateplenie zohráva výraznú úlohu jeho realizácia. Nákup kvalitného zatepľovacieho systému nie je všetko. Väčšina majiteľov domov, ktorí sa rozhodli pre zateplenie , nie sú stavebnými odborníkmi do takej miery, aby mohli posúdiť správnosť realizácie zateplenia. Jednou zo spoločností, ktorá v tejto kľúčovej oblasti ponúka svojim klientom komplexné služby je spoločnosť STOMIX. Všetci zákazníci dostanú nie len samotný výrobok, ale hlavne odborný servis, zaškolenie a bezplatnú pomoc pri realizácií.

Ak má investor záujem, tak servisní technici spoločnosti realizujú zadarmo nezávislú kontrolu počas realizácie a informujú zhotoviteľov a majiteľov domu o prípadných nedostatkoch a kritických momentoch, ktoré sa môžu vyskytnúť. O tom, že táto cesta pomáha zákazníkom ušetriť ďaleko viac prostriedkov vložených do vykurovania než neodborný nákup vo veľkoobchodoch a následnej neodbornej realizácie nie je potrebné viac hovoriť.

Šetrite energie hneď, splácajte z úspor

S rastom cien energií klesá doba návratnosti financií vynaložených na zateplenie. Výhodné podmienky majú majitelia panelových a bytových domov, ktorí môžu získať výhodné dotácie od štátu. V takomto prípade klesá návratnosť zhruba o polovicu. Ani to však ešte stále nie je všetko. Skúsenosti z praxe ukazujú, že úspory je možné dosiahnuť aj v takzvanej nulovej variante financovania. Čo znamená, že splátky úveru sú tu plne kompenzované úsporou energie.

Pridajte sa k nám

Prečo pracovať pre spoločnosť STOMIX

K hodnotám spoločnosti STOMIX patrí rešpekt k svojím zamestnancom a starostlivosť o ich rozvoj. Dokážeme odmeniť kvalitne odvedenú prácu a v rámci starostlivosti zamestnancov ponúkame radu sociálnych výhod.

Aktuálne ponúkané pozície:

V tejto chvíli nehľadáme žiadne pozície

Oslovte nás priamo cez dotazník pre uchádzačov o zamestnanie. »

Vernostný program STOMIX Expert

Odmeny za zateplenie rodinného domu

Odmeny za zateplenie rodinného domu

Ste živnostník alebo malá realizačná firma, ktorá sa zaoberá zatepľovaním rodinných domov? Spolupráca so spoločnosťou STOMIX je odteraz ešte omnoho zaujímavejšia. Staňte sa členom nášho bonusového programu, ktorý vás odmení za kvalitnú prácu.více »

Napíšte nám

Máte otázky, pripomienky či podnet? Neváhajte nás kontaktovať pomocou priloženého formuláru.

Na Vaše otázky Vám radi odpovieme.

Meno
E-mail
PSČ
Odkaz
 

Spoločnosť STOMIX na Slovensku

Kontaktné informácie zobrazíte kliknutím na príslušný región na mapke alebo výberom z menu:

STOMIX International - www.stomix.com

Aktuálne

TÚTO ZIMU MÔŽETE BYŤ VYSMIATY...

TÚTO ZIMU MÔŽETE BYŤ VYSMIATY...

1.1.2018Využite zimnú akciu pre interiérový program spoločnosti STOMIX vrátane produktovej novinky ALFAFORM SCS, ktorá v sebe spája armovaciu stierku a štukovú omietku za veľmi dobrú cenu.Viac »

Prevádzková doba počas sviatkov

1.12.2017S blížiacimi sa vianočnými a novoročnými sviatkami, by sme Vás radi informovali o prevádzkových hodinách našich regionálnych distribučných centier.Viac »

Zmena konateľa spoločností STOMIX v Čechách a na Slovensku

27.7.2017Ing. BERNARD BENKO nastupuje na pozíciu konateľa spoločností STOMIX.
Viac »

archív aktualít »

Realizační partneri

Zoznam partnerských spoločností

Vstup pre partnerov

Máte záujem byť našim partnerom?
ZAREGISTRUJTE SA »

Odborná poradna
UNISUN


Stomix
X
MAPA WEBU | HOME | OCHRANNÉ ZNÁMKY A COPYRIGHT | O SPOLOČNOSTI | KONTAKTY | SPOLUPRÁCA | MÉDIA
www.stomix.com | www.stomix.cz | www.stomix.ru | | www.stomix.co.uk | www.stomix.com.pt | www.stomix.fr © ESMEDIA a.s.