Ktoré zateplenie je pre vás najvhodnejšie? Malý prehľad zatepľovacích systémov.

Aké sú hlavné typy vlastnosti tepelno-izolačných systémov? Podľa čoho sa rozhodnúť pre správne zateplenie ? S vnútorným zateplením budete po diskusií s odborníkom pravdepodobne rýchlo hotový – jeho varianty sa neodporúčajú, pretože nevyužíva tepelnú akumuláciu konštrukcie, a tiež ním nezateplíte celú plochu vonkajšieho plášťa budovy. Detailný popis vonkajšieho zateplenia, ktoré tvorí súvislú obálku okolo domu, by vydal na odbornú publikáciu. Zhrnutie toho najdôležitejšieho ponúka Milan Machatka, predseda Cechu pre zateplenie budov.

Pri výbere riešenia, ktoré je pre Vás najvhodnejšie, sa najčastejšie stretávame so zateplením tepelno-izolačnými omietkami, kontaktnými zatepľovacími systémami a odvetrávanými systémami.

Izolačné omietky

Medzi hlavné výhody tepelno-izolačných omietok patrí schopnosť jednoduchšie kopírovať tvar pôvodného povrchu. Sú bezproblémová z hľadiska požiarnej bezpečnosti a ich cena je oproti iným riešeniam nižšia. Ich tepelno-izolačná účinnosť je ale približne polovičná, a navyše je ich maximálna hrúbka obmedzená na 5 centimetrov. Využívajú sa predovšetkým tam, kde sa iné systémy nehodia.

Kontaktné zateplenie fasády

Najrozšírenejší spôsob pre zateplenie budov. Jedná sa o zostavu vzájomne zladených súčastí. Dosahu životnosť 30 a viac rokov. (Dlhšiu životnosť pre takéto zateplenie nie je možné potvrdiť, pretože sa vo väčšom rozsahu využíva len od roku 1975.) Trvanlivosť tohto riešenia je priamo závislá na vlastnostiach jeho jednotlivých súčastí a ich vzájomnej súčinnosti. Je dôležité dodržanie predpísaného postupu aplikácie. Nejednotný a nahodilo zostavený systém nemusí spĺňať Vaše očakávania – často sa neberú do úvahy všetky podmienky, ktorými sa povinne zaoberajú profesionáli na zateplenie. Kontaktné zatepľovacie systémy sa používajú pre zateplenie rodinných a bytových domov, postavených ako klasickou, tak panelovou technológiou. Pri správnom výbere a aplikácií zaručujú maximálny úžitok, bezpečnosť a návratnosť finančným prostriedkov. V Európe sa využíva najviac tento spôsob pre zateplenie.

Odvetrávané zateplenie fasády

Tvorí ich tepelno-izolačný materiál pripevnený k podkladu – väčšinou pomocou roštovej konštrukcie. Medzi izolačným materiálom a konečnou povrchovou úpravou (najčastejšie vo forme doskových obkladov) je niekoľko centimetrová medzera. Odvetrávaný systém má rovnakú účinnosť ako kontaktný zatepľovací systém, ale je výrazne drahší. Mení vzhľad objektu a nie je možné naň bežne aplikovať omietku. Jeho výhodou je použitie tzv. suchej technológie.

Polystyrén alebo minerálna vlna?

U kontaktných zatepľovacích systémov je možné si zvoliť medzi systémami s penovým polystyrénom alebo systémami s minerálnou vlnou.

Pre použitie polystyrénu hovorí hlavne jeho spracovateľnosť. Ak vychádzame z kubíkových cien, je lacnejší ako minerálna vlna a pri práci s ním sa spotrebuje menej stierkových materiálov. V Európe sa pre svoju všestrannosť používa najčastejšie.

Použitie systému s minerálnou vlnou ovplyvňujú požiarne predpisy. Jedná sa predovšetkým o fasádu s požiarnou výškou väčšou ako 22,5 metra. Polystyrén v zatepľovacích systémoch je síce samozhášavý no nad uvedenú výšku už ho nie je možné použiť.

Pridajte sa k nám

Prečo pracovať pre spoločnosť STOMIX

K hodnotám spoločnosti STOMIX patrí rešpekt k svojím zamestnancom a starostlivosť o ich rozvoj. Dokážeme odmeniť kvalitne odvedenú prácu a v rámci starostlivosti zamestnancov ponúkame radu sociálnych výhod.

Aktuálne ponúkané pozície:

V tejto chvíli nehľadáme žiadne pozície

Oslovte nás priamo cez dotazník pre uchádzačov o zamestnanie. »

Vernostný program STOMIX Expert

Odmeny za zateplenie rodinného domu

Odmeny za zateplenie rodinného domu

Ste živnostník alebo malá realizačná firma, ktorá sa zaoberá zatepľovaním rodinných domov? Spolupráca so spoločnosťou STOMIX je odteraz ešte omnoho zaujímavejšia. Staňte sa členom nášho bonusového programu, ktorý vás odmení za kvalitnú prácu.více »

Napíšte nám

Máte otázky, pripomienky či podnet? Neváhajte nás kontaktovať pomocou priloženého formuláru.

Na Vaše otázky Vám radi odpovieme.

Meno
E-mail
PSČ
Odkaz
 

Spoločnosť STOMIX na Slovensku

Kontaktné informácie zobrazíte kliknutím na príslušný región na mapke alebo výberom z menu:

STOMIX International - www.stomix.com

Aktuálne

Súčasťou spoločnosti Sto Slovensko sú od augusta aj aktivity značky STOMIX

Súčasťou spoločnosti Sto Slovensko sú od augusta  aj aktivity značky STOMIX

31.7.2018Koncern Sto dokončil k 1. augustu 2018 fúziu, ktorá začala v roku 2011 kapitálovým prepojením spoločností Sto a STOMIX.Viac »

Zmeny distribučných centier STOMIX

24.7.2018Vážení obchodní partneri,
touto cestou by sme Vás radi informovali o nastávajúcich zmenách, ktoré sa dotknú regionálnych distribučných centier STOMIX v Bratislave a vo Zvolene s platnosťou od 1. augusta 2018. Zároveň Vás prosíme, aby ste nižšie uvedenému oznamu venovali zvýšenú pozornosť.
Viac »

STOMIX Akadémia v Košiciach

10.4.2018Prijmite naše pozvanie na aprílový seminár, určený pre pracovníkov projekčných kancelárii a odbornú verejnosť zo stavebníctva, kde Vám predstavíme najnovšie výsledky vývoja v oblasti stavebných riešení a produktových noviniek pre sezónu 2018.Viac »

archív aktualít »

Realizační partneri

Zoznam partnerských spoločností

Vstup pre partnerov

Máte záujem byť našim partnerom?
ZAREGISTRUJTE SA »

Odborná poradna
UNISUN


Stomix
X
MAPA WEBU | HOME | OCHRANNÉ ZNÁMKY A COPYRIGHT | O SPOLOČNOSTI | KONTAKTY | SPOLUPRÁCA | MÉDIA
www.stomix.com | www.stomix.cz | www.stomix.ru | | www.stomix.co.uk | www.stomix.com.pt | www.stomix.fr © ESMEDIA a.s.