Vznik a vývoj spoločnosti

 

SPOLOČNOSŤ STOMIX
Spoločnosť STOMIX bola založená v roku 1993 v obci Žulová na Jeseníčku ako rýdzo česká privátna spoločnosť a už pôvodný zámer spoločnosti spočíval vo výrobe materiálov na zateplenie budov.

 

Výrobné závody Žulová a Skorošice
Za svoje prvé pôsobisko sme si zvolili objekt starej usadlosti v Žulovej, kde sa nachádzala výroba, sklad, laboratórium a kancelárie. S pribúdajúcim dopytom po našich produktoch a následným presunutím výroby do kapacitne vhodnejších priestorov začína komplexná rekonštrukcia tohto objektu. Svoje miesto tu nachádzajú kancelárie majiteľov spoločnosti, ekonomický úsek, investičné, exportné a marketingové oddelenie. Narastajúcí objem výroby si v roku 1997 vyžiadal investície v podobe rekonštrukcie bývalej kotolne a oblúkovej haly v priestoroch Štátneho statku v Žulovej, kam sme premiestnili výrobu mokrých a zaviedli výrobu suchých zmesí v množstve 15 t za smenu. Vznikol tak prvý výrobný závod, čo bol jeden zo zlomových bodov v rozvoji spoločnosti STOMIX. Novú, poloautomatizovanú a kapacitne výkonnejšiu linku na výrobu suchých zmesí sme spustili v júli roku 2000. Zmena sa netýkala iba kapacity, ale takisto aj kvality. Umožnila nám rozšíriť ponuku o dalšie výrobky, ktoré boli vyvinuté v rámci vlastného technického rozvoja a kládli vyššie nároky na technickú úroveň. Vďaka týmto opatreniam a kvalitatívnemu vývoju spoločnosti mohol byť v roku 1999 zavedený systém riadenia akosti podľa noriem ISO rady 90

Skorošice
Rast objemu výroby, snaha o trvalú spokojnosť zákazníkov a dôsledná kontrola kvality nás viedli k rozširovaniu výrobných zariadení, technického zázemia a v roku 1999 takisto k zakúpeniu a následnej rekonštrukcii výrobných priestorov v Skorošiciach neďaleko Žulovej. Na jar v roku 2003 tu bola presťahovaná výroba suchých zmesí, výroba mokrých stavebných hmôt, skladovej kapacity, laboratória na kontrolu kvality, výskumovo-vývojový úsek a v januári 2004 sa v novej administratívnej budove zabýval takisto odbyt, expedícia a nová závodna jedáleň. V októbri v roku 2009 bolo uvedené do prevádzky Centrum výskumu a vývoja, ktorého výstavba predstavovala investíciu vo výške 45 miliónov korún. Areál doplnil doterajšiu výrobnú kapacitu o miesto na testovanie a vývoj produktov a o administratívne a prezentačné priestory.

Prvý milión
V začiatkoch bolo našim cieľom vybudovať firmu s maximálne 20 zamestnancami, ktorá by zaisťovala výrobu a servis pre priľahlé regióny. Po nezbytnom zariadení bankového úveru spojeného s investíciami do odvážného podnikateľského zámeru, sa začínajú vyrábať a distribuovať naše prvé produkty. Dôsledkom neustálého zvyšovania dopytu, výroby a predaja je rekordný nárast obratu, ktorý v roku 1994 zaznamenal skok takmer o 400% a zaistil tak spoločnosti STOMIX neprehliadnuteľné miesto vo svete stavebných materiálov.

Obchodno - servisná sieť
V roku 1997 dochádza ku korekcii smeru rozvoja spoločnosti STOMIX a vlastníci sa rozhodujú vybudovať vlastnú obchodno servisnú sieť - postupne vznikajú obchodné spoločnosti STOMIX v jednotlivých regiónoch Českej republiky. Ktorým neponúkame „iba“ kvalitné zateplovacie systémy, omietkoviny a farby, ale predovšetkým individuálny prístup k zákazníkom a komplex ďalších štandardných služieb napríklad v podobe bezplatného poradenstva, zaškolenia stavebných firiem, stavebného dozoru, servisnej činnosti či pomocou pri spracovávaní ponúk a mnoho ďalších.

STOMIX vo svete, expanzia do Ruska
Pod značkou STOMIX boli postupne založené spoločnosti aj za hranicami Českej republiky (Slovensko, Rusko, Ukrajina,...). Začiatkom roku 2005 bolo zriadené aj oddelenie zahraničného obchodu zamerané na územia, v ktorých sme nemali vlastné obchodné zastúpenie. Vznik výrobného závodu v Rusku bol ďalším logickým krokom našej spoločnosti. Ako vhodné miesto sme si vybrali región Orlovskej oblasti, ktorý bol k zahraničným investorom v tej dobe veľmi ústretový. Orlovská oblasť je jedna z najmenších v Ruskej federácií a nachádza sa 300 km južne od Moskvy v centrálnej časti zeme. Okrem investičných ponúk na nás veľmi pozitívne zapôsobili takisto partneri, s ktorými sme mali v úmysle založiť spoločný podnik. Z pohľadu plánovanej výroby boli zaujímavé takisto nízké náklady. Kvalita použitých výrobných procesov bola v roku 2006 potvrdená certifikátom ISO 9001 a taktiež Európským osvedčením zhody, opravňujícím materiály rady AlfaFIX z výrobného závodu v Orlovej nosiť označenie CE. Stali sme sa zrejme jediným výrobcom v Rusku, ktorý má toto osvedčenie a zároveň exportuje svoje výrobky do zemí EU.

V januári 2010 došlo v rámci fúzie českých obchodných spoločností k vzniku spoločnosti STOMIX CZ s.r.o., která zaisťuje distribúciu a predaj produktov na území Českej republiky. V jednotlivých regiónoch dnes fungujú regionálne distribučné centrá, ktoré poskytujú všetky uvedené služby.

1.júla 2011 došlo ku kapitálovému prepojeniu spoločností STOMIX a Sto. Spoločníci firmy STOMIX, spol. s.r.o. predali svoje podiely nemeckej firme Sto, ktorá pôsobí na trhu fasádneho zateplenia. Obchodná filozofia spoločnosti aj značka STOMIX pritom naďalej zostala zachovaná, rovnako tak aj obsadenie postu generálneho riaditeľa Bořivojem Minářem.

1.apríla 2012 dochádza k zlúčeniu troch obchodných spoločností skupiny STOMIX v Slovenskej republike do jedného právneho subjektu. Nástupníckou organizáciou sa stáva STOMIX Slovensko, s.r.o. so sídlom Ul. 29. augusta 35, 974 01 Banská Bystrica. Výkonným vedením spoločnosti STOMIX Slovensko, s.r.o. je z pozície obchodného riaditeľa  poverený Ing. Milan Hudec. Prevádzky v Bratislave a Košiciach zostávajú zachované a nadalej poskytujú výrobky, služby a servis našim obchodným partnerom.

 

 

Důležité dokumenty
Plné znenie oznámienia o fúzií.

Pridajte sa k nám

Prečo pracovať pre spoločnosť STOMIX

K hodnotám spoločnosti STOMIX patrí rešpekt k svojím zamestnancom a starostlivosť o ich rozvoj. Dokážeme odmeniť kvalitne odvedenú prácu a v rámci starostlivosti zamestnancov ponúkame radu sociálnych výhod.

Aktuálne ponúkané pozície:

V tejto chvíli nehľadáme žiadne pozície

Oslovte nás priamo cez dotazník pre uchádzačov o zamestnanie. »

Vernostný program STOMIX Expert

Odmeny za zateplenie rodinného domu

Odmeny za zateplenie rodinného domu

Ste živnostník alebo malá realizačná firma, ktorá sa zaoberá zatepľovaním rodinných domov? Spolupráca so spoločnosťou STOMIX je odteraz ešte omnoho zaujímavejšia. Staňte sa členom nášho bonusového programu, ktorý vás odmení za kvalitnú prácu.více »

Napíšte nám

Máte otázky, pripomienky či podnet? Neváhajte nás kontaktovať pomocou priloženého formuláru.

Na Vaše otázky Vám radi odpovieme.

Meno
E-mail
PSČ
Odkaz
 

Spoločnosť STOMIX na Slovensku

Kontaktné informácie zobrazíte kliknutím na príslušný región na mapke alebo výberom z menu:

STOMIX International - www.stomix.com

Aktuálne

Súčasťou spoločnosti Sto Slovensko sú od augusta aj aktivity značky STOMIX

Súčasťou spoločnosti Sto Slovensko sú od augusta  aj aktivity značky STOMIX

31.7.2018Koncern Sto dokončil k 1. augustu 2018 fúziu, ktorá začala v roku 2011 kapitálovým prepojením spoločností Sto a STOMIX.Viac »

Zmeny distribučných centier STOMIX

24.7.2018Vážení obchodní partneri,
touto cestou by sme Vás radi informovali o nastávajúcich zmenách, ktoré sa dotknú regionálnych distribučných centier STOMIX v Bratislave a vo Zvolene s platnosťou od 1. augusta 2018. Zároveň Vás prosíme, aby ste nižšie uvedenému oznamu venovali zvýšenú pozornosť.
Viac »

STOMIX Akadémia v Košiciach

10.4.2018Prijmite naše pozvanie na aprílový seminár, určený pre pracovníkov projekčných kancelárii a odbornú verejnosť zo stavebníctva, kde Vám predstavíme najnovšie výsledky vývoja v oblasti stavebných riešení a produktových noviniek pre sezónu 2018.Viac »

archív aktualít »

Realizační partneri

Zoznam partnerských spoločností

Vstup pre partnerov

Máte záujem byť našim partnerom?
ZAREGISTRUJTE SA »

Odborná poradna
UNISUN


Stomix
X
MAPA WEBU | HOME | OCHRANNÉ ZNÁMKY A COPYRIGHT | O SPOLOČNOSTI | KONTAKTY | SPOLUPRÁCA | MÉDIA
www.stomix.com | www.stomix.cz | www.stomix.ru | | www.stomix.co.uk | www.stomix.com.pt | www.stomix.fr © ESMEDIA a.s.